Posiedzenie Ogólnopolskiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego z dnia 23 sierpnia 2023 r.

Podsumowanie dotychczasowego funkcjonowania Ogólnopolskiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego, podjęcie decyzji o kierunkach jego dalszych działań, finalizacja prac nad stroną internetową ZAUFANI.ORG oraz kwestie związane z organizacją konferencji i pikniku OPSZZP zaplanowanych na 12 i 16 września to główne zagadnienia, omawiane na posiedzeniu Ogólnopolskiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego, które odbyło się 23 sierpnia w siedzibie KIRP.

Od sierpnia 2023 porozumienie zawodów zaufania ma własną stronę internetową. Pod adresem ZAUFANI.ORG można znaleźć aktualne informacje na temat działalności porozumienia oraz samorządów zawodowych, które w nim działają.

Podczas spotkania przedstawicieli zawodów zaufania publicznego omówione zostały szczegóły Ogólnopolskiej Konferencji Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego. Już 12 września w Warszawie, eksperci reprezentujący 11 zawodów zaufania publicznego wezmą udział w debatach o roli samorządów zawodowych w społeczeństwie obywatelskim, tajemnicy zawodowej zawodów zaufania publicznego oraz filarach samorządności zawodowej w Polsce. Wydarzenie będzie transmitowane online na stronie internetowej OPSZZP oraz w kanałach social media Krajowej Izby Radców Prawnych, która aktualnie sprawuje prezydencję w OPSZZP.

Kilka dni później członków Porozumienia czeka kolejne wydarzenie. 16 września w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie odbędzie się II Piknik Rodzinny Zawodów Zaufania. Wydarzenie ma charakter otwarty i skierowane jest do wszystkich zainteresowanych lepszym poznaniem różnych zawodów zaufania. Organizatorzy przewidują szereg atrakcji oraz gwiazd na scenie głównej pikniku.

To będzie bardzo aktywny wrzesień, przed nami dwa ważne dla członków Ogólnopolskiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego wydarzenia. Warto docenić to, że mimo różnic między naszymi zawodami, samorządy zawodów zaufania potrafią się integrować i działać razem na rzecz lepszej pozycji i widoczności zawodów zaufania w Polsce – mówi Włodzimierz Chróścik, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych sprawującej aktualnie prezydencję w OPSZZP.

Udostępnij: